Kornelia Strzelecka

Bio

Kornelia Strzelecka profesjonalną karierę aktorską rozpoczęła stosunkowo niedawno. Jest nie tylko aktorką, ale również scenarzystką oraz modelką. Zagrała już w kilku znanych produkcjach, a teraz wciela się w rolę jednej z bohaterek w komedii teatralnej „Klub Niepokornych”, wyreżyserowanym przez Piotra Ratajczaka.

Kornelia Strzelecka to utalentowana aktorka młodego pokolenia, urodzona 22 kwietnia 1993 roku w Szczecinie. Ukończyła prestiżową szkołę teatralną The Ruskin School of Acting w Santa Monica, szlifowała umiejętności w Margie Gaber Studio oraz Ivana Chubbuck Studio w Los Angeles.

Kornelia Strzelecka zna kilka języków obcych, w tym angielski, niemiecki, francuski, włoski i szwedzki. W wolnym czasie zajmuje się sportem. Do jej ulubionych dyscyplin należą karate, szermierka, jazda konna, surfing i jazda na deskorolce.

W 2020 roku była asystentką reżyserów produkcji „Królestwo kobiet” i „Magnezja”. W 2021 roku aktorka wcieliła się w rolę Maliny w filmie „Dziewczyny z Dubaju”. W latach 2021-2023 grała Asię Kasprzyk w polskiej wersji serialu „The Office”. Miała również epizod w filmie „Pod wiatr” (2022). Oprócz tego w 2023 roku pojawiała się w serialach „Ojciec Mateusz” oraz „Lipowo. Zmowa Milczenia”.

Kornelię Strzelecką zobaczymy również w teatrze. Aktorka występuje w komedii „Klub Niepokornych” jako jedna z uczennic liceum. Na scenie pojawia się obok Magdaleny Kumorek, Igi Krefft, Jana Wieteski, Adama Zdrójkowskiego i Patryka Cebulskiego. Scenariusz do spektaklu „Klub Niepokornych” inspirowany jest filmem „The Breakfast Club” z 1985 roku.


Szczecin

Szczecin

Kornelia Strzelecka - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.