Marek Siudym

Bio

Aktor teatralny, serialowy, filmowy i kabaretowy. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Od kilku lat realizuje się na scenie jako reżyser. Jedną z jego najpopularniejszych ról jest postać Węglarza w filmie komediowym „Miś” Stanisława Barei. Występował w wielu popularnych serialach – „Złotopolscy”, „Lokatorzy”, „Sąsiedzi” oraz „Pierwsza miłość”.

Aktorstwo nie było pierwszym wyborem Marka Siudyma. Zdawał do łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych, niestety nie dostał się ze względu na słabe wyniki matur. Odbył zasadniczą służbę wojskową. W latach 80. dorabiał pracując jako taksówkarz.

Gdy w 1974 roku ukończył studia aktorskie dołączył do zespołu warszawskiego Teatru Rozmaitości. W Warszawie występował na deskach Teatru Komedia i Teatru Kwadrat. W swoim artystycznym CV ma liczne role w spektaklach Teatru Telewizji, gdzie współpracował z Krystyną Jandą oraz Olgą Lipińską, u której później występował również w kabarecie.

W filmografii Marka Siudyma znajdziemy wiele ciekawych tytułów: „Konopielka”, „Rozmowa z człowiekiem z szafy”, „Prawo ojca”, „Ubu Król” i „Futro z misia”.

Artysta uczestniczył w telewizyjnym programie muzycznym „Jak oni śpiewają?”, gdzie wykonał hity takie jak: „New York”, „Pokolenie” czy „Nie płacz Ewka”.

Poza pracą w teatrze i na planie filmowym, swój czas poświęca na jazdę konno oraz motocykle.

Marek Siudym w nowym spektaklu „Komedia z dreszczykiem”

Spektakl „Komedia z dreszczykiem” to podróż w świat intryg, celebrytów, dziwnych postaci, duchów i skrajnych emocji. Konrad i Izabella chcą spędzić trzydziestą rocznicę ślubu nad jeziorem w malowniczej posiadłości. Los zgotuje im jednak scenariusz pełen niespodzianek. Małżonkowie nie będą tej nocy sami. Głównym bohaterom w obchodach przeszkodzi piękna Bianka, inspektor policji, medium Józefina, a nawet duch! Pozornie idealny wieczór zakłóci także pewien niefortunny wypadek.

Marek Siudym występuje w nowym spektaklu komediowym obok Piotra Cyrwusa i Magdaleny Wołłejko, reżyserki przedstawienia.


Płock

Płock

Marek Siudym - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.