Krzysztof Stelmaszyk

Bio

Chociaż szerszej publiczności znany jest przede wszystkich z seriali telewizyjnych, Krzysztof Stelmaszyk zagrał w wielu filmach, spektaklach teatralnych i użyczał swojego głosu w polskich wersjach popularnych produkcji dla dzieci i młodzieży. „Złotopolscy”, „M jak miłość”, „Samo życie”, „Testosteron”, „Czas Honoru”, „39 i pół”, „Pokaż kotku co masz w środku”, „Och, Karol 2”, „Miasto 44”, „Listy do M. 2”, „Sługi Boże”, „Plan B”, „Dziewczyny ze Lwowa”, „W głębi lasu”, „Ślub doskonały” to zaledwie część tytułów, w których aktor miał swój udział.

Urodziny 2 marca 1959 roku w Warszawie Krzysztof Stelmaszyk ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną, po czym zaczął występować na scenach różnych stołecznych teatrów, w tym w Teatrze Współczesnym i Dramatycznym. Zanim zdecydował się w 1989 roku na emigrację do Kanady, zdążył zagrać w kilku filmach i serialach. W latach 80. Krzysztof Stelmaszyk zaprezentował swoje umiejętności aktorskie m.in. w filmach „Miłości z listy przebojów” (1984), „Przez dotyk” (1985), „Maskarada” (1986) i „Krótki film o zabijaniu” (1987). Do Polski aktor wraz z rodziną wrócił pięć lat później.

Po 1993 roku aktor intensywnie rozwijał swój talent i w pełni poświęcił się aktorstwu. Najpopularniejsze filmy i seriale, w których Krzysztof Stelmaszyk wystąpił po powrocie do ojczyzny to „Radio Romans”, „Złotopolscy”, „Fuks”, „M jak miłość”, „Samo życie”, „Magda M.”, „Testosteron”, „Czas honoru”, „39 i pół”, „Apetyt na życie”, „Kołysanka”, „Pokaż kotku, co masz w środku”, „Wkręceni”, „Miasto 44”, „Sługi boże”, „Narzeczony na niby”, „Fighter”, „Dziewczyny ze Lwowa”, „W głębi lasu”, „Sługa narodu” i „Ślub doskonały”.

Pomimo imponującego dorobku jako aktor telewizyjny i filmowy, Krzysztof Stelmaszyk ma swoim koncie również wiele ról teatralnych oraz dubbingowych. Aktor był związany nie tylko z Teatrami Współczesnym i Dramatycznym, ale też z Teatrem Narodowym (2003 - obecnie) oraz Teatrem Studio. Występował również w Teatrze Telewizji, krakowskim Teatrze STU i wielu innych.

Głos Krzysztofa Stelmaszyka usłyszymy w wielu produkcjach dla dzieci i młodzieży. Są to na przykład „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”, „Avengers” i inne z uniwersum Marvela, a nawet klasyczne animacje Disneya.

Ciekawostką jest, że aktor zagrał w teledysku do piosenki „Jestem tego wart” Pawła Domagały razem z Agatą Kuleszą i Zuzanną Grabowską.

Krzysztof Stelmaszyk ma troje dzieci. Dwóch synów z pierwszego małżeństwa – Jonasza i Janka oraz córkę Janinę z Agnieszka Glińską.

Krzysztof Stelmaszyk w teatrze – bilety na spektakle z Krzysztofem Stelmaszykiem

Krzysztof Stelmaszyk doskonale odnajduje się w spektaklach komediowych ze zwariowanymi zwrotami akcji. W przedstawieniu „Okno na parlament”, wyreżyserowanym przez Krystynę Jandę, pojawia się na scenie obok wielu sławnych aktorów, w tym Lidii Sadowej, Weroniki Warchoł i Mirosława Kropielnickiego.

Z kolei w spektaklu Janusza Gajosa pt. „Ożenek” Krzysztof Stelmaszyk wciela się w rolę Jajecznicy (przeł. Julian Tuwim) i występuje z Julią Wyszyńską, Krystyną Tkacz, Pawłem Domagałą, Krzysztofem Draczem i Andrzejem Konopką.

Chcesz zobaczyć na żywo komedię z udziałem Krzysztofa Stelmaszyka i innych znanych aktorów? Sprawdź repertuar spektakli i zarezerwuj bilety na wydarzenie w Twoim mieście!

Krzysztof Stelmaszyk - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.