Sale

Teatr Ziemi Rybnickiej

Opis

Teatr Ziemi Rybnickiej działa nieprzerwanie od 1964 roku jako jedna z największych samorządowych instytucji kultury w województwie śląskim. Pomimo jej lokalnego charakteru sala w Rybniku ściąga największe gwiazdy polskiej estrady i jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego.

Budynek teatru został zaprojektowany przez Jerzego Gottfrieda, Henryka Buszko oraz Aleksandra Franta. Budynek powstał na założeniach architektury modernistycznej. Znajdziemy w niej kaskady wodne, zieleń oraz dużo załamań w bryle. W 2006 roku placówka została poddana kompleksowej modernizacji z funduszy Unii Europejskiej. Obecnym dyrektorem placówki jest Michał Wojaczek.

Teatr z widokiem na muzykę, czyli „Jazz w Teatrze”

Od wielu lat Teatr Ziemi Rybnickiej organizuje koncerty jazzowe w ramach akcji „Jazz w Teatrze” oraz Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego. Ponadto placówka obejmuje cały zakres innych działalności twórczych, m.in. spektakle dla dzieci, warsztaty, wieczory poetyckie, wernisaże itp. Sala może pomieścić 625 widzów – 525 na parterze oraz 100 na balkonie.

Jak dotychczas mieliśmy okazję zorganizować w Teatrze Ziemi Rybnickiej m.in. spektakl „Pikantni” czy koncerty Pawła Domagały i zespołu Raz Dwa Trzy. Aktualny repertuar naszych wydarzeń w Rybniku znajdą Państwo TUTAJ.

Teatr stoi przy placu Teatralnym 1, 44-200 Rybnik. Pod teatrem znajduje się parking dla widzów.

Bilety

25.10.2022
19:00
Grzegorz Turnau - Znów wędrujemy LIVE
Teatr Ziemi Rybnickiej Rybnik

Adres

Teatr Ziemi Rybnickiej
Plac Teatralny 1
44-200 Rybnik

Zobacz dojazd na Google Maps →

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.