Fabian Kocięcki

Bio

Aktor teatralny, serialowy, filmowy i dubbingowy. Absolwent krakowskiego Studia Aktorskiego L’Art Studio. Artysta ukończył również Wydział Aktorski Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Szerszej publiczności jest znany z ról w popularnych serialach, takich jak „M jak miłość”, „O mnie się nie martw” czy „Na Wspólnej”.

Na teatralnej scenie współpracował z wybitnymi reżyseramiJanem Englertem, Mikołajem Grabowskim, Anną Gryszkówną, Januszem Wiśniewskim. Kilka razy współpracował z Marcinem Hycnarem. Wystąpił w „Dziadach”, „Trans-Atlantyku”, „Królu Learze”, „Kordianie” i „Porachunkach z katem”. Na swoim koncie ma również realizacje Teatru Telewizji oraz Teatrem Polskiego Radia. W latach 2017-2020 był aktorem etatowym w tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego, ale występował także na deskach Teatru Polskiego oraz Teatru Narodowego w Warszawie i Narodowego Starego Teatru w Krakowie.

Fabian Kocięcki odegrał role w cenionych produkcjach filmowych. Wystąpił w „Geniuszach” Thorstena Kleina i dwóch produkcjach Michała Kwiecińskiego – „Miłość jest wszystkim” oraz „Filip”.

Fabian Kocięcki często pracuje jako lektor i czyta audiobooki. Jego głos można usłyszeć w różnych realizacjach – „Halnym” Igora Jarka czy „Siedlisku” Roberta Cichowlasa i Kazimierza Kyrcza.

Fabian Kocięcki w spektaklach Adria Art – „Słoneczni chłopcy” i „Testosteron”

Fabian Kocięcki bawi widzów w dwóch fenomenalnych spektaklach komediowych. W „Słonecznych chłopcach” w reżyserii Marcina Hycnara wciela się w Bena Silvermana. To bratanek, a zarazem agent jednego z zapomnianych artystów. Fabian Kocięcki występuje u boku Cezarego Żaka i Artura Barcisia w zabawnej historii o aktorskim duecie, który po latach znów ma szansę wystąpić ze swoim popisowym numerem.

Rola w komedii „Testosteron” wymaga od Fabiana Kocięckiego zupełnie innej energii. Spektakl Macieja Wierzbickiego i Adama Krawczuka to opowieść o męskim honorze i przyjaźni, w którym nie zabraknie rozmów o związkach oraz kobiecych złośliwościach. Coraz odważniejsze komentarze o damsko-męskich relacjach rozśmieszą niejednego widza. W spektaklu występuje również Leszek Lichota i Michał Meyer.


Wrocław

Wrocław

Fabian Kocięcki - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.