Cezary Kaźmierski

Bio

Aktor teatralny, serialowy, filmowy i dubbingowy. Absolwent Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich przy Polskim Ośrodku ASSITEJ w Warszawie. Egzamin eksternistyczny dla aktorów dramatu zdał w 2010 roku. Bezkompromisowy stand-uper zyskujący coraz większą popularność na polskiej estradzie.

Cezary Kaźmierski – teatr, seriale i stand-up

Cezary Kaźmierski ma na swoim koncie liczne role epizodyczne w uwielbianych przez widzów serialach. Wystąpił w produkcjach „M jak miłość”, „O mnie się nie martw”, „Ojciec Mateusz”, „Druga szansa”, „Barwy szczęścia”, „Klan”. Odegrał również kilka postaci na dużym ekranie. W jego filmografii znajdziemy takie tytuły jak „Galerianki”, „Konwój” czy „Korfanty 1873-1939”.

Jego przygoda z teatrem zaczęła się w Teatrze Exodus w Ciechanowie. Obecnie współpracuje z warszawskim Teatrem Gudejko. W czasie nauki w Szkole Machulskich znalazł się w obsadzie realizacji mocnego spektaklu „Życie do natychmiastowego użytku” w reżyserii Edyty Jungowskiej i Rafała Sabary.

Artysta jako stand-uper występuje ze swoim krótkim programem „Alkohol, rasizm i kogut”. Rozbawił nim publiczność na Festiwalu Komedii SZPAK. W tej formie komediowej stawia na całkowitą szczerość, a swoją opowieść opiera na prawdziwych wydarzeniach i obserwacjach rzeczywistości. Występuje jako support samego Rafała Paczesia.

Cezary Kaźmierski w spektaklu „Berek 2”

Spektakl „Berek 2, czyli upiór w moherze” w reżyserii Ewy Kasprzyk to absolutny hit teatralny. To historia, w której tradycja ściera się z nowoczesnością w sąsiedzkim sporze. Do niekonwencjonalnej walki stają wielkomiejski gej i starsza pani. Ich konflikt nie kończy się jednak klasycznym happy end’em. Kto straci miłość życia, a kto pójdzie na randkę w ciemno?

Cezary Kaźmierski odgrywa rolę na zmianę z Kamilem Kulą. Na scenie występuje także Julia Chatys, Daniel Olbrychski i Antoni Pawlicki.


Warszawa

Warszawa

Cezary Kaźmierski - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.