Adam Adamonis

Bio

Aktor, tancerz, biznesmen – to właśnie Adam Adamonis. Popularność przyniosły mu role na małym ekranie – głównie w serialach „Przyjaciółki” czy „Pensjonat nad rozlewiskiem”. Swoje doświadczenie aktorskie wykorzystuje również w szkoleniach biznesowych.

Adam Krawczyk urodził się 4 grudnia 1979 roku w Łodzi. W 2015 roku zdecydował się zmienić nazwisko na Adamonis – nazwisko dziadka ze strony mamy (Czesława Adamonisa – żołnierza zesłanego na Syberię), z którym aktor był bardzo związany i którego chciał w ten sposób uhonorować i upamiętnić. Aktorstwo nie było jego pierwszym wyborem. Najpierw podjął studia na Akademii Wychowania Fizycznego. Dopiero z czasem uświadomił sobie swoją pasję do grania, dlatego kontynuował naukę na Akademii Teatralnej, którą ukończył w 2007 roku.

Swój debiut aktorski zaliczył w 2002 roku, kiedy zagrał kilka epizodów w serialu „Lokatorzy”. Później na jakiś czas związał się z produkcjami Polsatu – „Pierwsza miłość” i „Przyjaciółki”. Adama Adamonisa można było zobaczyć również na dużym ekranie w filmie „Sługi boże” i „Atak paniki”. Aktor spełnia się także jako tancerz oraz trener komunikacji biznesowej (jest twórcą autorskiej metody Organic Dance, mającej wspomagać pracę nad wiarygodnością ruchu w biznesie i na scenie).

Adam Adamonis w komedii teatralnej – „Recepta na szczęście”

W naszym repertuarze również mamy spektakl z udziałem Adama Adamonisa. Jest to Recepta na szczęście”. W komedii pełnej zabawnych pomyłek i niespodziewanych zwrotów akcji można będzie zobaczyć też między innymi: Grażynę Zielińską, Wojciecha Czerwińskiego, Ewę Florczak czy Krzysztofa Wieszczka.

Adam Adamonis - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.