Poznań
Poznań - repertuar i bilety na wydarzenia rozrywkowe
Pikantni
Bez hamulców
Dwoje na zakręcie
Poznań - artyści występujący w mieście
Poznań - sale widowiskowe
Poznań to jedno z najstarszych polskich miast, którego początki datowane są już na drugą połowę X wieku. Miasto jest możliwym miejscem odbycia się chrztu Polski w 966 r. W 1253 r. Poznań otrzymał prawa miejskie. Przez ponad tysiąc lat istnienia ośrodek kilkukrotnie zmieniał swój charakter i skalę, wzbogacając swoją historię i obyczaje. Rokrocznie 11 listopada Przy głównej arterii miasta – ulicy Św. Marcin, organizowane są obchody imieninowe ulicy, gdzie mieszkańcy zbierają się w korowód i świętują. W 2022 r. w Poznaniu żyło 540 365 mieszkańców.
WYDARZENIA I ROZRYWKA W POZNANIU
Miasto może się poszczycić bogatym repertuarem wydarzeń: zarówno komedii teatralnych, jak również koncertów i występów kabaretowych. Dziesiątki wydarzeń organizowane co roku w Poznaniu podkreślają rangę miasta, jako ważnego ośrodka kulturalnego.
Poznaj nadchodzące premiery, zaplanuj swoje weekendy w 2023 i 2024 roku, zarezerwuj bilety online i bądź na bieżąco.
KINO I TEATR W JEDNYM MIEJSCU - APOLLO W POZNANIU
W zabytkowym wnętrzu Kino Teatru Apollo wystawiane są najlepsze, polskie komedie teatralne i uważnie wyselekcjonowany repertuar kinowy, który zapewni doskonałą rozrywkę każdemu widzowi. W zabytkowym wnętrzu można przenieść się w czasie do okresu międzywojnia, gdy Apollo było w swoim rozkwicie, prezentując na deskach swojej sceny m.in debiutującego Eugeniusza Bodo.
SPEKTAKLE TEATRALNE W POZNANIU – REPERTUAR, BILETY I SALE
W Poznaniu mamy do wyboru szeroki repertuar spektakli teatralnych. Stolica wielkopolski może się pochwalić jednymi ze starszych scen teatralnych w Polsce, a także wieloma festiwalami i scenami. Do najsłynniejszych teatrów należą: Teatr Polski, Teatr Muzyczny i Teatr Nowy w Poznaniu.
Teatr Polski w Poznaniu jest jedną z najstarszych scen teatralnych działających w Polsce. Instytucja zapoczątkowała swoją działalność w XIX wieku. Od początku repertuar spektakli Teatru Polskiego poruszał problemy związane z władzą, a także śledził i komentował przemiany społeczne, jakie zachodziły w polskim społeczeństwie. Program Teatru Polskiego w Poznaniu ma charakter dramatyczny.
Teatr Nowy w Poznaniu funkcjonuje od lat 70tych XX wieku. Na deskach sceny zobaczymy zróżnicowany repertuar. Oferta teatralna zawiera zarówno sztuki dramatyczne, jak również komedie teatralne, spektakle dla dzieci, a nawet recitale.
W Teatrze muzycznym w Poznaniu, który funkcjonuje od lat pięćdziesiątych, zobaczymy spektakle muzyczne, operetki i produkcje gościnne.
SALA ZIEMI, AULA ARTIS I INNE SALE W POZNANIU
Oprócz publicznych instytucji teatralnych, w Poznaniu funkcjonuje wiele scen, które prezentują ofertę teatralną z całej Polski.
Kino teatr Apollo w Poznaniu spełnia dwie funkcje: kinową i teatralną. Na scenie we wnętrzu zabytkowego pasażu zobaczymy zarówno najnowsze premiery kinowe, jak również gościnne spektakle komediowe – zazwyczaj z repertuaru teatrów warszawskich. Sprawdź repertuar na naszej stronie i zarezerwuj bilety.
Inne, mniej powszechnie znane miejsca na mapie teatralnej Poznania to np. Aula Artis w Collegium Da Vinci. W nowo wyremontowanej scenie Aula Artis można wybrać się na koncert lub spektakl teatralny. Na scenie zobaczymy bogatą ofertę – monodramy, komedie teatralne i koncerty. Bilety na spektakle są dostępne online na naszej stronie.
Innym, ciekawym punktem na mapie Poznania jest Sala Ziemi w Poznań Congress Center. Widownia Sali Ziemi w Poznaniu jest niesamowicie elastyczna, co pozwala zgromadzić widownie zarówno na koncerty, jak również spektakle teatralne i występy kabaretowe. Bilety na koncerty i inne wydarzenia w Sali Ziemi znajdziesz w naszym repertuarze.
FESTIWALE W POZNANIU – CYKLICZNE WYDARZENIA TEATRALNE I KONCERTOWE
W Poznaniu co roku odbywa się wiele wydarzeń dla miłośników teatru i muzyki.
Malta Festival Poznań to jeden z najbardziej rozpoznawalnych festiwali teatralnych w Polsce i Europie. Pierwsza edycja odbyła się w 1991 roku z inicjatywy Michała Merczyńskiego. Z początku Festiwal skupiał się wyłącznie wokół nowości teatralnych. Z biegiem czasu w ramach festiwalu zaczęło odbywać się coraz więcej koncertów gwiazd z Polski i zza granicy.
Działająca od 2003 roku Fundacja Malta jest także odpowiedzialna za organizacje dwóch festiwalu muzycznych. Pierwszy z nich to „Nostalgia Festival Poznań” poświęcony reinterpretacji muzycznej pamięci ludów Europy. Od 2008 roku Fundacja odpowiada także za festiwal „Poznań dla Ziemi”. To seria koncertów muzycznych skupiająca artystów zaangażowanych w ochronę środowiska.
Do 2020 roku Poznań był gospodarzem polskiej edycji Spring Break – festiwalu koncertów plenerowych młodych artystów.
Od 2011 roku w Poznaniu corocznie organizowany jest Enter Enea Festival. To dwa dni koncertów plenerowych w Poznaniu, skupiających muzyczną awangardę.
KONCERTY W POZNANIU – REPERTUAR IMPREZ, BILETY I NAJCIEKAWSZE KLUBY
Poza wydarzeniami cyklicznymi, koncerty w Poznaniu organizowane są regularnie w wielu legendarnych klubach muzycznych. Klub TAMA, U Bazyla, Blue Note czy Pod Minogą to tylko część znanych w całej Polsce poznańskich scen koncertowych.
Oprócz tego w mieście prężnie funkcjonują klasyczne instytucje artystyczne. Filharmonia Poznańska rozpoczęła działalność już w 1947 roku i może się poszczycić nie tylko wspaniałą orkiestrą, ale także wyjątkowym gmachem znajdującym się przy ulicy Św. Marcin.
KABARETY W POZNANIU – HUMORE SHOW, REPERTUAR, GRUPY KABARETOWE
Scena kabaretowa w Poznaniu od zawsze plasowała się w czołówce polskich miast, a regularne występy kabaretów w Aula Artis i Sali Ziemi oferują szeroki repertuar imprez.
Historia sceny kabaretowej w Poznaniu sięga czasów przedwojennych. Na przestrzeni lat w mieście powstało wiele kultowych do dziś formacji kabaretowych., jak np. Kabaret Czesuaf, Kabaret Małże, czy założony w 1994 roku Kabaret Afera.
W 2023 w Poznaniu odbędzie się wieczór kabaretowy HuMore Show: „Młodzi, Moralni i goście”. W trakcie tegorocznej edycji wydarzenia na poznańskiej scenie wystąpią czołowe gwiazdy polskiego kabaretu, m.in. Kabaret Młodych Panów, Kabaret Moralnego Niepokoju oraz Igor Kwiatkowski. Sprawdź nasz repertuar wydarzeń i zarezerwuj bilety na kabarety online.
Artyści związani z Poznaniem
Poznania pochodzi wiele wybitnych postaci ze świata sztuki i kultury. Urodzili się tam: Kasia Lins, Katarzyna Kwiatkowska oraz Adam Nowak.
Katarzyna Bujakiewicz zaczęła swoją karierę teatralną w wieku siedmiu lat debiutując w Teatrze Młodego Widza. Następnie grała w teatrze "Arlekin", prowadzonym przez Andrzeja Maleszkę. Już jako dziecko zakochała się w teatrze i wiedziała, że chce związać z nim swoją przyszłość jako aktorka. W tym okresie pojawiła się także w kilku produkcjach telewizyjnych dla dzieci. W 1997 roku zagrała pierwszą poważniejszą rolę filmową. Wcieliła się w postać Samanti, piosenkarki disco-polo w filmie "Kochaj i rób co chcesz". W 2000 roku Katarzyna Bujakiewicz rozpoczęła przygodę z serialem "Na dobre i na złe". Wcieliła się w nim rolę sympatycznej pielęgniarki Marty. W teatrze można zobaczyć ją w produkcjach takich jak „Prywatna klinika”
Katarzyna Wajda artystka urodziła się w Poznaniu, ale dorastała w Seattle. Tam ukończyła szkołę podstawową, gimnazjum i liceum, gdzie zaczęła swoją przygodę z aktorstwem. W 2005 roku powróciła do Polski, aby studiować na Wydziale Aktorskim PWST im. Leona Schillera w Łodzi, które ukończyła w 2010 roku. Znana widzom z seriali „Na wspólnej”, „Kruk”, oraz „Odwilż”. Ważną rolę odegrała w 2012 roku w filmie „Jestem Bogiem” jako żona Magika. W teatrze występuje w spektaklu komediowym „Barabuum!”
Voucher
Szukasz pomysłu na prezent idealny? Podaruj najbliższym piękne chwile na wydarzeniu, które spodoba im się najbardziej!
Za kulisami
O nas
Adria Art - Twój przewodnik w świecie kultury i rozrywki. Tworzymy przestrzeń, w której kultura i rozrywka są dostępne dla każdego. Nasze wydarzenia organizujemy z dbałością o każdy szczegół, od A do Z, aby Twoje doświadczenie było niepowtarzalne!
Poznajmy się