Supermenka - komedia codzienna z Jowitą Budnik

Spektakl Teatru Gudejko

Opis

4.7 / 5
6 ocen
Recenzje
Żeby śmiać się z samej siebie, potknięcia zamieniać w żarty, a niepowodzenia w komiczne skecze – trzeba być Supermenką. Jowita Budnik zaprasza na komediową opowieść o życiu współczesnej Polki: jej sukcesach, porażkach i marzeniach. Komedię wyprodukował Teatr Gudejko, odpowiedzialny m.in. za takie przeboje jak „Nerwica natręctw”, „Goło i wesoło” czy „Między łóżkami”.

W Supermence jest jak w życiu – dramat miesza się z komedią, ironia z życzliwością, filozofia z banałem, a śmiech następuje po łzach i wściekłości. Jowita Budnik zaprasza na opowieść pełną groteskowych, choć z życia wziętych postaci, finezyjnych dialogów i piosenek.

Desperackie próby bohaterki, aby poradzić sobie na niebezpiecznych zakrętach życia, wzbudzają z jednej strony wielki podziw, a z drugiej wywołują salwy śmiechu. Bogactwo tych wszystkich doświadczeń pokaże nam na scenie znakomita aktorka – Jowita Budnik, znana m.in. z seriali „W labiryncie” czy „M jak miłość”, filmów „Plac Zbawiciela”, „Jeziorak”, „Papusza”, „Cicha noc” oraz 70 innych dzieł, a także ze spektakli „Nerwica natręctw” czy „Lotto – uważaj, o czym marzysz!”.

Sprawdź repertuar, dowiedz się, gdzie i kiedy wystąpi Jowita Budnik w spektaklu „Supermenka”, a następnie zarezerwuj bilety online.

Recenzje (6)

2023-06-25 16:00:00 Kino Teatr Apollo, Poznań
Choć Pani Jowita nieraz skutecznie wywołuje śmiech, to występ jako całość bardziej przypomina dramat niż komedię. Perypetii dotyczących balansu pomiędzy pracą, rodziną, a życiem prywatnym jest praktycznie tylko trochę na początku, większość fabuły dotyczy kryzysu samotnej kobiety. SPOILER Bohaterka w obliczu napotkanych życiowych trudności ostatecznie popełnia próbę samobójczą. Sekwencja jest przedstawiona w taki sposób, że sam nie wiem, czy miał być to dramatyczny punkt kulminacyjny czy nieśmieszny żart. Chwilę później okazuje się, że w stanięciu na nogi nie pomogło wsparcie zatroskanej matki czy własna determinacja , a właśnie próba samobójcza... która okazała się nieskuteczna. Przesłanie o raczej wątpliwej wartości.
Kamil
2023-06-25 16:00:00 Kino Teatr Apollo, Poznań
Fantastyczny spektakl, moja ulubiona aktorka, kunszt aktorski na najwyższym poziomie. Wspaniale spędzone popoludnie.
Katarzyna
2023-06-25 16:00:00 Kino Teatr Apollo, Poznań
Naprawdę dobre aktorstwo!! Bardziej gorzko-słodko , ale tak jak w życiu! Bardzo dobrze się bawiłam!
Katarzyna
2023-06-25 16:00:00 Kino Teatr Apollo, Poznań
Wspaniała Jowita Budnik! Naszym zdaniem jedna z najwybitniejszych współczesnych polskich aktorek. Scenariusz olśniewa tym, jak blisko jest życia i jak łatwo można się w nim odnaleźć - siebie, rodzinę, przyjaciół, znajomych... Złożony z losów każdej z nas. Śmiałyśmy się do łez i płakałyśmy z uśmiechem ...
Joanna
2023-06-25 16:00:00 Kino Teatr Apollo, Poznań
Genialny spektakl! Wspaniała Jowita Budnik - ta kobieta to petarda aktorska!! Niesamowite stworzenie roli i świetnie spędzony czas podczas sztuki! Brawo! :))
Monia

Najlepsze wydarzenia kulturalne w Polsce - sprawdź nasz repertuar i zarezerwuj bilety online.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.