Paweł Rurak-Sokal

Bio

Paweł Rurak-Sokal, założyciel łódzkiego zespołu Blue Café, swoją działalność artystyczną ukierunkował przede wszystkim na muzykę. Jest kompozytorem, aranżerem, producentem muzycznym i multiinstrumentalistą. Spełnia się również jako dyrygent. Razem z zespołem Blue Café od ponad 25 lat odnosi sukcesy na polskiej scenie muzycznej.

Paweł Rurak-Sokal urodził się 14 sierpnia 1962 w Łodzi. Jest muzykiem z wykształcenia, przynależy do Akademii Fonograficznej Związku Producentów Audio-Video. Grał przez kilka lat na skrzypcach w Filharmonii Łódzkiej.

Muzyk powołał do życia grupę Blue Café w 1998 roku. Na początku współpracował z Tatianą Okupnik. Od 2005 roku wokalistką zespołu jest Dominika Gawęda. Paweł Rurak-Sokal, wraz z zespołem, dla którego skomponował wszystkie utwory, zdobył wiele nagród, w tym Złote, Platynowe i Diamentowe Płyty. W ciągu wielu lat pracowania w przemyśle muzycznym, Paweł Rurak-Sokal miał okazję współpracować ze znanymi i cenionymi artystami.

W 2023 roku Paweł Rurak-Sokal został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Za twórczość zespołu, którego jest liderem, otrzymał między innymi „Superjedynki” w kategorii Zespół Roku oraz SuperShow. Razem z Blue Café wziął udział w eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji i zajął w nich trzecie miejsce.

Na początku lat 2000. Paweł Rurak-Sokal poznał Monikę Kuszyńską, ówczesną wokalistkę zespołu Varius Manx. Do 2006 roku tworzyli parę, a kilka miesięcy po ich rozstaniu, piosenkarka miała tragiczny wypadek samochodowy, w wyniku którego doznała przerwania kręgu rdzeniowego. Zespół Blue Café, z Pawłem Rurakiem-Sokalem na czele, nagrał po tym zdarzeniu piosenkę „My Road” dedykowaną Monice Kuszyńskiej i wykonał ją na żywo w Sopocie, podczas koncertu poświęconemu grupie Varius Manx.

Bilety na koncerty Blue Café - 25 lat / The Best Of

Zespół Blue Café świętuje 25-lecie działalności muzycznej podczas wyjątkowej trasy koncertowej „Blue Café - 25 lat / The Best Of”. Podczas koncertów grupa zagra swoje największe przeboje, a także zaprezentuje wybrane utwory w specjalnie przygotowanych na tę okazję, nowych aranżacjach. Sprawdź repertuar i zarezerwuj bilety na koncert „Blue Café - 25 lat / The Best Of”!


Kraków

Bydgoszcz

27.10.2024
19:00
Bydgoszcz Filharmonia Pomorska
Blue Café - 25 lat / The Best Of

Bydgoszcz

27.10.2024
19:00
Bydgoszcz Filharmonia Pomorska
Blue Café - 25 lat / The Best Of

Kraków

Paweł Rurak-Sokal - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.